Čelákovice vs. Nehvizdy

Zajímavá diskuze se strhla pod článkem Hvězdy v Nehvizdech, ve kterém pan Ryneš informuje o mezinárodním atletickém mítinku. Inspirovala mne k zamyšlení se nad tím, proč v městysu Nehvizdy se podobné akce dají pořádat, ale v Čelákovicích ne.

Volební slib ODS: “Městský stadion pro sportovce”

Není starosta jako starosta

Co má vlastně společného malý městys Nehvizdy, bez armády úředníků a Čelákovice? To je jako jaký je rozdíl mezi zastupiteli tam a u nás. Starostou v Nehvizdech Nekolným a starostou v Čelákovicích Pátkem. V Nehvizdech postavil sportovní halu a nejen to. V Čelákovicích měla být Sportovní hala vybudovaná do konce roku 2015, ale ještě není zajištěn ani pozemek. Před více jak třicet let starou halou, která byla pravda z části rekonstruována, postavili zeď s honosným názvem „Sportovní hala“ jak v Potěmkinově vesnici. Do Nehvizd jezdí čelákovické děti do této haly zadarmo trénovat, sportovat i závodit. Na mítinku byly čelákovičtí atleti, hromada našich dětí s rodiči jako diváci, rozhodčí. U nás více čteme, co všechno v Čelákovicích bude, ale jen málo se realizuje!

Atletická dráha

Na městském stadionu je již 2 roky v provozu krásná atletická dráha, ale žádný velký závod se zde nekonal. A nemůže! Proč? Například zde totiž nejsou veřejné záchodky a zřejmě dlouho nebudou. Město je má v plánu budovat v letech 2019 až 2020. Stávající záchody na hřišti nechalo město zazdít! A tak návštěvníci, diváci a rodiče již několik let před zraky dětí chodí na WC do přilehlých křovisek a mlází.

Volební slib ODS: “Projekční příprava nové městské víceúčelové sportovní haly”

Slibem neurazíš

V Nehvizdech sliby plní! Mají dokonce trenéra atletiky podporovaného z rozpočtu obce. Kdo četl Strategický plán rozvoje Čelákovic, tak se dočetl, že město by mělo mít 2 trenéry. Máme je? Kde? Měl zde být i např. skate park. Vedení města oznamovalo, kolik zde bude mezinárodních závodů a prý každoročně mistrovství republiky. Zapomeňte! Žádné mistrovství nebude! Akce skate park je zrušena! Jak je to možné?!

Vlajky vlají. Korejská vlajka je ta vlevo.

Ať naše vlajka vlaje dál

Zdá se, že zaostáváme, a to nejen ve srovnání s Nehvizdy. Již vůbec se nemůžeme srovnávat se stejně velkými městy, jako třeba Říčany. U nás se několik dní pár dětí a tu a tam dospělý klouže na náměstí na umělé hmotě a v Říčanech si postavili zimní stadion. Nad naším „Stadionem míru“ vlaje Korejská vlajka. Už několik měsíců! Zbyl z ní jen jakýsi bíločervený cár! Česká vlajka se zuby nehty drží! Je to znevážení státních symbolů. V Česku je za to pokuta až 30 000,- Kč. Jako by těch poplatků z peněz občanů Čelákovic, zaplacených MěÚ za prohrané soudní spory, nebylo dost! Jen několik set tisíc! A pár set tisíc to ještě asi bude! Co by se za ty peníze tady dalo postavit, nebo uspořádat závodů, přeborů, nebo utkání. Nemuseli bychom jezdit do Nehvizd. Snad jen na nějaký přátelák. Ještě že se s Nehvizďáky přátelíme!

V Čelákovicích zdá se, je něco špatně!!!

Vladimír Štibinger

Vladimír Štibinger

Čelákovický patriot a celoživotní sportovec.

2 komentáře: „Čelákovice vs. Nehvizdy

 • Leden 25, 2018 (2:53 pm)
  Permalink

  Predseda Spartaku je pan Rynes prosím o nápravu.

  Reagovat
  • Redakce
   Leden 25, 2018 (3:14 pm)
   Permalink

   Dobrý den pane Fuk,
   děkujeme za upozornění. Bohužel se nám nepodařilo chybnou informaci v článku pana Štibingera lokalizovat. Můžete nám prosím alespoň sdělit v jakém odstavci se nachází?
   Děkujeme!

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It on Pinterest