Novinky od sousedů 2/2018

Víte, co se děje v Lysé, Nehvizdech, Brandýse? U našich sousedů se toho děje překvapivě mnoho, a tak vám přinášíme alespoň stručný přehled toho, co se chystá a co už se stalo. A doufáme, že informace z okolních zpravodajů přinesou trochu inspirace i pro život v Čelákovicích.

Zeleneč

Kdo nestihl předvést svoji Masopustní masku má poslední příležitost v průvodu za doprovodu živé kapely v sobotu 3.3.2018 ve 13 hodin, soutěž v pojídání koblih, zabijačkové speciality, divadelní představení, bohatá tombola (plakát zde i vynikající fotogalerie z masopustu 2017).

Nehvizdy

Aktuální číslo Nehvizdského Kurýru je především věnováno mezinárodní sportovní akci Hvězdy v Nehvizdech. V článcích “Nehvizdské atletické nebe si užili i školáci”,  “Kolik to stálo? A stálo to vůbec za to?” se můžete dozvědět podrobnosti nejenom o samotné akci, ale i  jak a proč se městys v celé akci angažoval a jaký to mělo celé smysl.  Dále si na stránkách Kurýru můžete přečíst zprávu z jednání lednového zastupitelstva – koupě pozemků pro obchvat, plán výstavby nové ordinaci. V Nehvizdech se též plánuje výsadba aleje 43 lip a v září pak chtějí začít s novou sportovní třídou.

Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

V únorovém vydání  Městských listů  je na str. 4 zveřejněna diskuze mezi opoziční ODS a radnicí o změněně územního plánu nutné pro vybudování obchvatu (příklad, jak i opozice může přispívat do novin ovládaných momentálním vedení radnice). Na stránkách 8 a 9 naleznete informace o připravované multifunkční sportovní hale.

Lysá nad Labem

Aktuální číslo Listů zve na akci „Zeptejte se starosty“, kde mohou občané položit starostovi otázky týkající se veřejného života města (plánované investice, opravy atd.). Informuje v článku “krátce z radnice” o investičních akcí města (sportovní hala, informace o rekonstrukci silnice II/272). Zajímavým článkem je taktéž „Tisící uživatel parkovacího zařízení na kola (foto)”. Program kina na únor (str.8) jistě uvítají i návštěvníci z našeho města.

Říčany

Říčanský Kurýr v únorovém čísle zve na pravidelná setkání s vedením města (inspirativní pro Čelákovice, kde jediná možnost jak diskutovat s vedením města  je zastupitelstvo s diskuzí kolem půlnoci), str. 8-10 rozpočet města v r. 2018 , str. 12 o několika velkých investicích i podpoře učitelů (moudré rozhodnutí pro podporu úrovně vzdělání – učitelé si to jistě zaslouží), str. 16 Říčany na 2. místě v ČR Index participace (článek o mimořádném úspěchu v soutěži 150 měst a městských částí), str. 23 senior TAXI od ledna 2018 (senior TAXI již také v Brandýse – Staré Boleslavi), str. 28-29 Senior centrum a Komunitní centrum (Říčany pro seniory dlouhodobě dávají nadstandardní podmínky), str. 33 ze žákovského parlamentu ( v mnoho městech ČR již takto připravují mládež pro účast na veřejném životě ), str. 39 projekty Překvapte Říčany (projekty navržené občany), str. 46-47 Názory  str. 58 finále tenisové extraligy v Říčanech (vrcholný tenis se zvučnými jmény a vzory pro začínající adepty bílého sportu).

Český Brod

Lednové číslo Českobrodského Zpravodaje  na stranách 6-7  přináší „ Přehled realizovaných projektů města v roce 2017“ (Což takhle přehled zveřejnit i v Čelákovicích? Jen tak pro možnost porovnání?). Na str. 10 studium Virtuální univerzity třetího věku v Českém Brodě a na závěr téma měsíce : Českobrodské náměstí (str.13).

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest