Skatepark další nesplněný sen

V roce 2016 na jednání zastupitelstva dne 13.1.2016 schválili zastupitelé dvě usnesení :
2.1. ZM schvaluje realizaci veřejného betonového Skateparku v prostoru městského stadionu Čelákovice.
2.2.  ZM schvaluje podání žádosti o podporu na vybudování veřejného betonového skateparku

Oběma usnesením předcházelo zdůvodnění uvedené v zápise z jednání ZM : Dlouhodobým cílem tohoto projektu je zvýšení návštěvnosti města sportovně orientovanými účastníky cestovního ruchu a zvýšení atraktivity sousedících turistických stezek , naučné stezky, a cyklostezky. Tohoto cíle bude dosaženo prostřednictvím realizace šampionátů ve skateboardingu s celorepublikovou, případně zahraniční účastí. Šampionáty budou pořádány ve spolupráci s Českou skateboardingovou asociací, každý rok se uskuteční min. jeden šampionát.

Náklady akce 4.956.983, – Kč počítaly s dotací z MMR a ta byla skutečně přiznána a přišla i na účet města. V průběhu diskuse byl na jednání zastupitelstva položen dotaz, zda nebude část nově vybudovaného skateparku zasahovat do předmětu výpůjčky mezi městem a TJ Spartak. Starosta odpověděl: nebude, protože smlouva o výpůjčce byla zrušena. Současně starosta podotkl, že v budoucnu se plánuje rekonstrukce toalet uprostřed stadionu.  Na ty se stále ještě čeká.

Nepoužitelná studie využitelnosti

Na jednání zastupitelstva 30.3.2016 byla představena studie využitelnosti Městského stadionu a zastupitelé byli též seznámeni  s ustavením pracovní skupiny pro řešení problematiky Městského stadionu. Do pracovní skupiny nebyl jmenován zástupce největšího sportovního klubu TJ Spartak Čelákovice, jenž jako vlastník části ploch městského stadiónu, je pro řešení problematiky klíčovou figurou a bez jehož souhlasu je studie využitelnosti nepoužitelná.

Na jednání zastupitelstva dne 29.6.2016 se zastupitelé dozvěděli, že je nutné hledat náhradní pozemek z několika důvodů. Na pozemku určeném pro skatepark se nachází vsakovací jímka realizovaná na základě dotace MŠMT TJ Spartak Čelákovice. Je s podivem, že starosta podal zastupitelům dne 13.1.2017 mylné údaje, když neviděl žádný problém v možném střetu s předmětem výpůjčky. Ještě více je zarážející, že střet nebyl zjištěn při zpracování studie využitelnosti (nevyužitelné studie využitelnosti).  Starosta přislíbil zastupitelům tabulku se skutečně vynaloženými náklady na projektové práce. Bylo přijato usnesení  č.4.1 ZM schvaluje v souladu s ustanovením §84 odst.4 zákona č.128/2000 Sb., o obcích ve znění pozdějších předpisů u projektu Skatepark odmítnutí dotace z programu „Národní program cestovního ruchu“ podprogram “Cestování dostupné všem 117D71300“.

Neexistující investiční akce a studie místo předvolebních koblih

Dále č.4.2. ZM deklaruje, že bude žádat o dotaci na Skatepark v dalším vhodném dotačním programu
Dále č.4.3  ZM pověřuje RM v pokračování příprav investiční akce Skatepark, včetně projekčních prací a umístění.

Při kontrole plnění usnesení k ZM dne 25.1.2017 bylo zjištěno, že usnesení č.4.3 z 29.6.2016 o pokračování příprav investiční akce skatepark již neexistuje. Proč?  Občané zapomeňte!!!  Další z řady nesplněných slibů, kdy se s velkou slávou oznamuje nová investiční akce, za nemalé peníze se pořizují studie a pak v tichosti bez informování veřejnosti se projekt dává k ledu. Jednou to může být náhoda, ale v případě našeho vedení města se o náhodu nejedná. Vždy na konci volebního období se ve Zpravodaji objeví různé pestrobarevné studie tu na stadion, tu na domov seniorů nebo na rekonstrukci komunikací v Jiřině a my jim na to zas a znova skočíme. Kolik už nás všechny ty nezrealizované studie stály?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest