Představení kandidátky Fórum 2018

Je čas, abychom konečně změnili Čelákovice z města s roky neřešenými problémy v moderní fungující město. Chceme město otevřené, zdravé, živé a s vizí budoucnosti. Na naší kandidátce Fórum 2018 najdete zkušené odborníky, mladé i starší spoluobčany, fandy a podporovatele našich aktivit a cílů, kterým není lhostejné, co se v Čelákovicích děje.

Jsme občané Čelákovic, rodáci i náplavy, kterým záleží na tom, aby se naše město skutečně stalo místem, kde je radost žít. Ke spokojenosti nám nestačí koncerty a kluziště na náměstí. Občané mají právo žádat a dostat víc a my se o to chceme zasadit. O co nám jde:

a Komunikace mezi vedením města a lidmi, kteří v něm žijí, se musí změnit k lepšímu. Jak vedení města nenaslouchá občanům a nespolupracuje s nimi, je patrné na každém zasedání zastupitelstva. Otázky na oficiálním diskuzním fóru na stránkách města nechává vedení města bez konkrétních odpovědí. Soukromý fcb starosty, který on vydává za městský, je především médiem pro jeho osobní prezentaci, nepodporuje věcnou komunikaci se všemi občany. Zpravodaj není řízen nezávislými osobami, nedává prostor odlišným názorům občanů.

a S občany projednaný a jejich námitky zohledňující územní plán a koncepce dopravy umožní řešit parkování, tranzit a cyklodopravu ve městě. Územní plán se připravuje již řadu let a pořád není hotový, koncepce dopravy chybí.

a Nový vodojem, rozšířená kapacita čističky odpadních vod, potřebná kanalizace a vodovody jsou nutné pro život stávajících i nových občanů. 10 let město ví o havarijním stavu vodojemu a vystavuje tak své občany rizikům s dodávkami vody. Nedostatečná kapacita čističky, která brání rozvoji a realizaci nových stavebních záměrů, se řeší více než 8 let a přesto stále není dořešena.

a Dosud chybějící a s veřejností nediskutovaný komunitní plán je startem pro navazující aktivity a služby jako např. Dům seniorů, Senior taxi, programy aktivního stáří, nové sociální služby atd. Ve strategickém plánu v roce 2013 se vedení města zavázalo jej pořídit, dodnes není hotový.

a Nerealizované investice a nesprávně či vůbec nežádané dotace brzdí možnosti pro pohodlný život ve městě. Nové investiční záměry zůstávají jen na papíře. Chceme to změnit a využívat všech možností financování.

a Konec nevyužitelným, nereálným a předraženým studiím a projektům do šuplíku. Zrekonstruovaný stadion, slibovaný skatepark, vodovod a kanalizace v Dělnických domcích … To vše jsme již mohli mít.

a Máme právo na bezpečné a dokončené budovy škol pro naše děti, opravené chodníky a komunikace, čistý vzduch, rozvoj sportu a kvalitní vzdělávání dětí.

a Máme vizi budoucnosti našeho města a chceme ji uskutečnit – více na forum2018.cz.

Peníze v rozpočtu města jsou určeny všem jeho občanům a tak by se s nimi mělo hospodařit, v jejich zájmu a transparentně. O věcech jen nemluvíme, ale jako aktivisté se snažíme o nich informovat (celakovickeforum.cz) a prosazovat jejich realizaci a nápravu. Vystupujeme v rámci omezených možností na zastupitelstvech města, žádáme o informace dle informačního zákona, spolupracujeme se spolky ve městě, podílíme se na aktivitách vedoucích ke zlepšení životního prostředí. Jako zastupitelé s potřebným zastoupením ale dokážeme a prosadíme více. Na radnici přineseme odbornost, nezávislost, otevřenost a smysl pro fair play. Máme zájem a chuť posouvat věci dopředu. Jsme přesvědčeni, že víme co, víme jak a víme kdy. Čelákovice potřebují změnu! Také vnímáte, že pro ni nastal správný čas?

Čelákovice potřebují změnu! Také vnímáte, že pro ni nastal správný čas?

Pojďte do toho s námi a dejte nám svůj hlas ve volbách 5. a 6. října!

Seznamte se s našimi kandidáty – viz forum2018.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest