Střípky ze zasedání MNV 28.2.2018

Soudruzi, v našem městě se vyskytují imperialističtí škůdci! Oni si snad myslí, že je tu nějaká zastupitelská demokracie! Že snad mají i nějaká práva? Oni chtějí diskutovat, ptát se, nahrávat nás při práci! Soudruzi, tak to tedy ne!

Staré dobré časy se vracejí. Kupředu levá a zpátky ani krok!

“Na dnešním zasedání zastupitelstva byly všechny body schváleny. Zásadní je schválení smlouvy na zajištění pozemků pod budoucím obchvatem města a schválení formy předání popelnic na BIOodpad vám, občanům. Mému týmu je velkou ctí pracovat pro vás a naše krásné město a těšíme se, až se společně potkáme na některé z akcí v Čelákovicích.” Soukromé FCB stránky pana Pátka.

Tak si hezky zatleskáme, protože jsme to zvládli všechno schválit a ještě spoustu dalších věcí….a to je jako všechno? Ze zprávy na FCB stránkách pana Pátka mám pocit, že žiji nejenom v jiném městě, ale přímo v jiné realitě. Chlubit se, že všechny body byly schváleny, když mám pohodlnou většinu, mi připadá velmi prostoduché a vážně jsou popelnice to nejdůležitější, za co zasloužíte pochvalu? Popelnice na BIO odpad, které jsou v okolních městech už několik let realitou? A ta směna pozemků? Bez řádných podkladů a jakékoliv diskuze schválit jednoznačně pro město nevýhodnou směnu? Vážně se tím chcete chlubit? Pokud to berete jako ukázkové netransparentní nakládání s městským majetkem, tak to souhlas. Co kdybychom se na zasedání podívali trochu jinou optikou, trochu sofistikovanější, reálnější. Zpráva o zasedání by pak mohla vypadat takto:

Tak pozor i my máme svá práva a osobnost ve vývinu

Občané si dovolili přijít, ale naštěstí jen v omezeném počtu, takže těch osm židlí bylo naplánováno naprosto přesně. A po nakvašeném odchodu jednoho občana ještě s velkou rezervou. Gratulace MÚ za výtečnou organizaci! Jeden občan se pokusil jednání zaznamenat, ale my jsme mu jasně dali vědět, co si o tom myslíme a kdo je tady šéf. Nás nikdo natáčet nebude! My máme svá osobnostní práva! Si snad myslel, že jsme tu pro občany, že nás může dokonce natáčet a nedej bože informovat, co že tu vlastně děláme! Jo on vlastně mohl, not tak dobře, ale my s tím nesouhlasili a řádně jsme si to odhlasovali. Pořádek musí být!

“Já chci abyste respektoval moje osobnostní právo.”
Pan Josef Pátek t.č. zastupitel a starosta (veřejná osoba). Zdůvodňuje proč nechce, aby občan na veřejném jednání zastupitelstva pořizoval záznam.

Opoziční zastupitel Janák se jak otravný hmyz snažil, abychom dodržovali pravidla. Prý má zápis ze ZM pravdivě popisovat průběh jednání, prý máme dávat do programu body k jednání, o kterých víme, že budeme projednávat. Prý máme občany seznámit, jak to myslíme se znečištěním ovzduší slévárnou (nějaké vyjádření k IPPC). No to jsme vlastně měli, ale nebyli jsme připraveni, takže až na tom skutečném ZM. Tohle bylo sice řádné, ale to příští bude řádnější. Větší prostory, ofiko záznam, chlebíčky. Víte co, prostě úplně jiná liga. Taky ho zajímala škola v Sedlčánkách. Vo co mu jako jde? Dyť na tom dřeme jako koně. Už 2 roky!

Podhledy spadly. A co jako?

Představte si, že po nás chtěli probírat opravu podhledů na Gymnáziu. Jo, tu opravu co jsme zvládli tak rychle, že to bylo naprosto v pořádku všecko. To si jako mysleli, že teď jako veřejně přiznáme, že ti křiklouni a rádobyodborníci měli pravdu? Se asi pořádně uhodili do hlavy. Jako co víc můžete chtít? Si vymyslíme fiktivní laboratoř a pokus hořením, abychom dokázali, že je nám ctí pro vás pracovat a že je tak vše v pořádku. Sorry jako, ale my jsme tak skvělý tým, že ikdyž jsme nemuseli (už jsme to totiž jednou zaplatili), tak jsme vytáhli dalších 270 tis. a znova ty podhledy opravili. To jen proto, abychom vám dokázali, že to s vámi myslíme upřímně. No a taky ještě proto, že se statik vyjádřil něco v tom smyslu, že je to fakt blbě. No, to jako vážně! A ta Čílová furt nedá pokoj. Píše emaily zastupitelům. Co ta ženská vlastně chce? Studničkovi nic neposlala, takže tůdle nůdle dlouhý vidle. O ničem nevíme a když my o ničem nevíme, tak se o tom nebudeme bavit. To dá rozum, ne?

“Já sem nehlasoval, protože já ani nevím o čem. Já vůbec nevím. Já sem žádný dopis nedostal. Takže, je mi to takový trošku líto, že jsem byl zařazen do nějakého póvlového seskupení.”
Zdůvodnění zastupitele Studničky, proč vůbec nehlasoval o zařazení bodu Rekonstrukce podhledů v Gymnáziu do programu jednání.

Diskuze s občany ano, ale jen mimo záznam!

Diskuze s občany? Zbláznili se? Vždyť tam byla jen ta otravná Čílová a ten spratek Iglo! Co kdyby se na něco zeptali? Co potom? Podívejte herečka Volfová už není co bývala. Choura je startovací. Chourová si plete zastupitelstvo se školou. A co teprve kdyby došlo na Kabáta? Ty brďo to by byl průser. A ostatní? Vždyť nemaj vůbec šajna, o čem je řeč. To ne. Čílovou jsme na ně nemohli nechat nastoupit. To dá rozum. Vždyť by se provalilo, že je tu máme jen jako stafáž. Takovou blamáž jsme si nemohli dovolit a tak jsme si odhlasovali…..správně. Diskuze nebyla. Hehe.

“To nesmí ani žáci u nás na škole”
Zastupitelkyně Chourová v reakci na pořizování obrazového záznamu ZM

Směna za všechny prachy a Iglo je škůdce města

Schválili jsme prodej několika pozemků. Pár metrů zahrad nic důležitého. Taky jsme směnili pozemky pro obchvat. Fakt výhodná směna 7.734 m2 od soukromého vlastníka za 7290 m2 pozemků města. Vydělali jsme krásných 500m2. No neber to, když to bylo tak levný. Ten vlastník musí být úplný idiot, když se zbaví pozemku určenýho pro bytovou výstavbu a dostane za něj pozemky, kde se bude stavět obchvat. Pro jistotu jsme si to ošéfovali a projednání proběhlo tak rychle, že se ještě teď smějeme tomu chytrákovi Iglovi, co nám do toho furt kibicuje. Prý bychom měli znát reálnou hodnotu. Prý bychom měli zdůvodňovat, proč se kupní cena liší od ceny obvyklé. Prý je to netransparentní. Houby s octem! Iglo, škodíš městu! Volfová válíš! Tohle ta holka furt umí, to jí jde.

“Pane Iglo, vy vlastně vystupujete proti zájmům města!”
Zastupitelkyně Volfová v reakci na upozornění na absenci znaleckého posudku v podkladech zastupitelů

Stavíš, stavím, stavíme, ale jen na papíře

Jo taky jsme udělali menší změny v rozpočtu. Nic velkého. Jen jsme ušetřili 4 miliony na chodníku U Podjezdu. Letos to prostě nedáme. Bude vám stačit projekt? Ty my umíme. Levně moc ne, ale koho to trápí. Vždyť to nejde z našich vlastních peněz, tak co. Taky jsme ušetřili 800 tis. Kč na autobusové zastávce Mochovská. No jo, letos to zas nevyjde, ale projekt ten už by se mohl zadařit. Teda projektujeme ho už od roku 2011, ale to víte, ty zákony a nařízení, vono se to furt mění. Jo už jsme vám říkali, že budeme mít novou lampu? Chytrou. Bude měřit vzduch. Ale o tom až příště.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí

Tak takhle nějak by vypadala zpráva z jednání ZM, kdybychom žili v mojí realitě. Bohužel. Bohužel? Možná spíš bohudík, protože by ta moje realita byla celkem hodně pesimistická. Naštěstí pro vás v moji realitě nežijete, a tak si můžete směle poplácat po zádech, jaký to máte štěstí, že naše město řídí schopní, otevření, úspěšní demokraté, kteří tvoří ten správný tým a do své práce dávají to správné srdíčko. Můžete si říkat, jaký to máte velký štěstí, že se s nimi můžete pravidelně setkávat na těch úžasných akcích, co pro vás do voleb připravili. No a já škůdce města se nad sebou budu muset zamyslet. Jdu se ještě jednou podívat na záznam, abych se trochu přiučil, jak se dělá PR a marketing, jak se správně komunikuje s občany a jak se dělá, že se dělá, aniž by se něco dělalo. A to je oč tu běží….

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest