Život v lokalitě v Rybníčkách

Od roku 2001 jsem obyvatelem žijícím v lokalitě v Rybníčkách, konkrétně ve Volmanově ulici. Z doby, kdy kolem nás byly pole a neupravené porosty vznikla postupně obytná čtvrť, naděje mnoha rodin na krásný a nový život. Starosti se zařizováním bytů, vzniků SVJ, pracovní i rodinné záležitosti nám nedovolovaly se více zajímat o problematiku vznikajících nových staveb, nových sousedů a tím i předcházení mnoha postupně vznikajících problémů.

Přes dva roky se snažím já i naše SVJ Volmanova 1745 poukazovat na neřešení vzniklých situací. Pro město je však tato lokalita vyřešena, i když samo ví, že není vše tak, jak by mělo být a jak nám sdělují.

Dne 20. 2. 2017 se SVJ Volmanova 1745 obrátilo na starostu se žádostí o vyjádření k několika problémům. Starosta reagoval dopisem ze dne 21.3.2017, ve kterém přenáší odpovědnost za jednotlivá problematická témata na odbory městského úřadu a městskou policii aniž by stanovil, jaká řešení a v jakém termínu budou přijata, případně, kdy se k daným problémům vyjádří jednotlivé zmiňované odbory úřadu.

Myslím si, že není třeba, aby byl občan považován za nepřítele a „křiklouna“, když žádá vedení města.

 • o sdělení k řešení bezpečného bydlení – dořešení dopravních problémů (chodníky, přechody, zpomalovací pruhy, dopravní značení) a účelového osvětlení.
 • o stanovisko k otázce, proč se naše lokalita stala centrem svozu odpadů i pro okolní rodinné domy. Proč ve vybudované vilkové čtvrti V Rybníčkách není jediné místo pro umístění kontejnerů pro tříděný odpad, a jakým způsobem město zajistí, aby nadále nedocházelo k vybírání kontejnerů spoluobčany. Jaká opatření město přijme, či již přijalo, aby v důsledku velkého nepořádku kolem kontejnerů nedošlo k přemnožení hlodavců či hmyzu a jejich vniknutí do přilehlých obytných domů, příp. jak je město připraveno řešit jejich případnou likvidaci.
 • o sdělení, jak je město připraveno řešit nárůst obyvatel v lokalitě V Rybníčkách a s tím spojené zajištění parkovacích míst.

Co je nepřijatelné na tom, že občan žádá po vedení města seriózní odpověď, s prokazatelnými prvky odborné i terénní znalosti a s plnou vážností tak, jak od zvolených zástupců města Čelákovice plným právem očekává?

Proč se město brání nést odpovědnost za to, že po tolika letech stále nedošlo k realizaci projektu a vyžadovat po odpovědných úřednících náhradu za vzniklé vícenáklady spojené s neustále odkládanou nápravou?

Naší první vlaštovkou je, že po několika letech nám svítí všech 5 lamp při cestě parkem! Děkujeme!

 

Anketa

Bydlení v lokalitě V Rybníčkách?

 • Vyhovující, není třeba nic měnit (33%, 1 Hlasy)
 • Vyhovující, ale je třeba změny v oblasti bezpečnosti občanů a dopravy (33%, 1 Hlasy)
 • Nevyhovující, je třeba odstranit nedostatky (33%, 1 Hlasy)
 • Nevyhovující, zhoršené podmínky bydlení (0%, 0 Hlasy)

Počet hlasujících: 3

Nahrávání ... Nahrávání ...

Pokud je Vaše odpověď s náznakem pro změny, prosím, napište do komentáře zde do diskuze pod článkem nebo k článku na našem Facebooku, co byste chtěl/a změnit. Nejhorší je, když je člověk na vše sám…

1 názor na “Život v lokalitě v Rybníčkách”

 1. Ulice Volmanova 2000
  My řešíme již několik let problém s dětmi u nás před panelákem. Schází se zde děti z okolních věžáků či dvojdomků, vytáhnou si branky na silnici a mezi auta. Nejenom, že je to nebezpečné, ale také ničí zaparkovaná auta a vrata od garáže.
  Již několikrát jsme prosili, ať si jdou hrát na hřiště, které je pár metrů. Bohužel je to každý rok stejné. Začne teplo a my žijeme na hřišti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Pin It on Pinterest